Çorum Nakliyat Firmaları | Çorum Nakliyat Şirketleri

Çorum Nakliyat Firmaları

Çorum Nakliye Firmaları  

Nakliye ticaret hayatının geçmişten bugüne en önemli işlemlerinden biridir. Önceki yıllarda genel olarak belirli araçlar ile basit şekillerde yapılan nakliye hizmetleri günümüzde oldukça profesyonel yapılmaktadır. Nakliye firmaları taşıma şekline, taşıma düzenine göre nakliyeleri gruplara ayırır. Her birinin kendine özel çalışanı ve ekipmanları bulunur. Firmalar kara yolu, hava yolu ve deniz yolu taşımacılığı şeklinde de ayrılmaktadır. Günümüzde bireylerin ve kurumların genellikle kullandıkları kara yolu nakliye işlemleridir.  

Çorum nakliye firmaları ise genellikle kara yolu taşımacılığı yapmaktadır. Nakliye olarak evden eve nakliyat, parça nakliyat, komple nakliyat ve kurumsal nakliyat şeklinde ayrılmaktadır. Nakliye işlemlerinde kullanılan taşıma araçları, yardımcı cihazlar, personelin niteliği ve ambalaj malzemeleri farklılık göstermektedir. Araç olarak da taşınacak eşya ya da malzemenin hacmine ve kilosuna uygun araçlar seçilir. Taşıma için gerekli olarak aracın ise kanunen uygun belgeleri bulunmaktadır. Yükünün fazla olması hem kanunen yasaktır hem de aracın kaza yapmasına neden olur. Bu nedenle Çorum nakliyat firmaları tonaj konusuna da özen göstermektedir.  

Evden Eve Nakliyat 

Ev taşınması hemen hemen her birey için büyük bir strestir. Bu nedenle de günümüzde son derece profesyonel evden eve nakliye hizmeti verilmektedir. Çorum nakliye firmaları ise uygun araçlar, ambalaj malzemeleri, montaj ve taşıma konusunda deneyimli personelleri ile faaliyet göstermektedir. Evde yer alan tüm eşyaların tek tek ambalajlanması, montaj olanların tek tek sökülmesi ve paketlenerek araca yüklenmesi gerçekleştirilir. Arından ise yeni eve ilgili eşyalar taşınır. Müşterinin isteğine uygun olarak eşyaların yerleştirilmesi gerçekleştirilir.  

Ev alma, ev değiştirme durumlarında eskiden eş dost yardımı kullanılırdı. Bu nedenle de çeşitli kazalar meydana gelir, kişilerin zarar görmesi söz konusu olurdu. Uzun saatler süren taşınma sonrasında 1 hafta hatta daha da uzun yerleşme süresi meydana gelirdi. Taşınma tamamen bir işkenceye dönerdi. Bunun karşılığında Çorum nakliye firmaları deneyimli personeller ile hizmet vermektedir.  Personellerin yanı sıra ambalaj malzemeleri ve araçları da ev eşyasına uygun olarak hazır tutulmaktadır.  

Kurumsal Nakliyat  

Nakliye işlemi yukarıda da bahsettiğimiz gibi ticaret hayatı için büyük önem taşır. İlgili malzeme ve ürün satışlarında taşıma hizmeti bir firma için olmazsa olmazdır. Bu nedenle de ticaret yapan firmalar genellikle belirli nakliye firması ile yıllık sözleşme ile çalışır. Yapılan sözleşme ile belirli fiyatlarla taşıma hizmeti alınır. Satılan malzemenin bir yerden başka bir yere taşınma hizmetine kurumsal nakliyat denilir. Kurumsal nakliyatta deniz yolu ve kara yolu yanı sıra hava yolu ve demir yolu da kullanılmaktadır.  

Satılan malzemenin kilosuna ve hacmine göre belirli araçlar ile taşıma hizmeti yapılır. Ürünün nereden teslim alınacağı, ambalajlama durumu ve taşıma durumu firmalar tarafından fiyata dahil edilir. Gerekli personel sayısı ile birlikte belirlenen malzemenin taşınma işlemi yapılır. Müşteriler kurumsal taşımalarda malzemeler için belirli gün ve teslim saati verir. Bu şekilde yapılan taşıma ile malzemeler ve ürünler alıcı firmaya eksiksiz ve düzgün olarak teslim edilir. Kurumsal nakliyat bir firma için büyük önem taşır. İlgili satılan ürünün teslimi sonrasında hizmetin bedeli ise firma sözleşmesine göre malzemenin maliyetine eklenir. 

 

Nakliye İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Nakliye firmaları ile yapılan hizmet alımlarında birçok kritere dikkat edilmelidir. Firmalar araca, personel sayısına, yol mesafesine göre fiyat belirlenir. Bu fiyatlar ise firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Nakliye firması ile sözleşme yaparken aşağıdaki kriterlere dikkat edilmelidir.  

  • - Taşınacak eşya ya da malzemenin hacmine, 

  • - Taşınacak eşya ya da malzemenin kilosuna, 

  • - Taşıma işlemi yapılacak yol mesafesine, 

  • - Taşıma işlemi sırasında personel sayısına, 

  • - Malzeme ya da eşyanın ambalajlanma durumuna, 

  • - Taşıma işlemi sırasında asansör ya da vinç kullanımı olup, olmamasına, 

  • - Taşıma işleminde kullanılacak aracın modeli ve tonajına, 

  • - Ambalajlama sırasında kullanılacak malzemenin cinsine, 

  • - Malzeme ya da eşyanın araca uygun olup olmamasına, 

  • - Tüm bu hizmetlerin tamamının sözleşmede belirtilmesine, 

Ticaret hayatında önemli olduğu kadar nakliyat normal günlük hayatta da önemlidir. Her bireyin bir eşya taşıma durumu söz konusudur. Evden eve nakliyat, parça nakliyat günümüzün en sık ihtiyaç duyulan nakliye çeşitleridir.

Diğer Hizmetler

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin, Hemen Arayın!